Öngösterim Görseli

Dalmak Özgülüktür

Engellilerle dalışlar yaparak onların yaşadığı sorunlara dikkat çeken Kaptan Cousteau, ölümünden yıllar sonra bile sualtı gönüllülerine ilham olmaya devam ediyor. Cousteau engelli bireylerle yaptığı dalışlarda suyun engelliler için iyileştirici ve özgürleştirici yönünü keşfetmiştir.

 

Türkiye HSA (HaddicappedScubaAssociation) kurs direktörü Ercan Tutal’ın sonsuz destekleri ile ve “Dalmak Özgürlüktür” sloganıyla hareket eden biz üniversite gençleri, onlarca engellinin suyun iyileştirici özelliğinden faydalanmasını sağlıyoruz.

Yardımsever kurum ve kuruluşların desteği ile birlikte bir ilke imza atarak 2004 yılında başlattığımız proje ile üniversitemizdeki engelli öğrencilerin ve Bursa’daki engelli çocukların topluma daha fazla uyum sağlaması ve gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla dalış ve yüzme etkinlikleri düzenliyoruz.

 

Bu etkinlikler ile engelli bireyleri sualtının iyileştirici dünyası ile buluşturuyoruz. Aynı zamanda ülkemizin geleceği olan üniversite öğrencilerine engelli bireylerinde bu ülkede var olduğunu göstermeyi amaçlamakta, onların sosyal sorumluluklarından birini yerine getirebilmeleri için fırsat yaratmaktayız.

“Kiminin Korkusu,

Kiminin Tutkusu.”